05.03.2018 Tuna Kiremitçi & Gökçe Bahadır – Bu Kaçıncı Sonbahar

Mrs. BytÉ > Genel > Müzik > Günün Parçası > 05.03.2018 Tuna Kiremitçi & Gökçe Bahadır – Bu Kaçıncı Sonbahar

05.03.2018 Tuna Kiremitçi & Gökçe Bahadır – Bu Kaçıncı Sonbahar

Sonbahar kimileri için hüznün mevsimidir, insan ayrılık ve yalnızlık kavramlarını hep sonbaharla bağdaştırır. Lakin kim inkar edebilir doğanın en güzel renklerinin sonbaharla geldiğini, kışın tekdüzeliğinden önce sarı ve kırmızının tüm tonlarıyla bakmaya doyulmayan manzaralar serdiğini gözlerimizin önüne. Bu yüzden insanın karamsar sonbaharı sadece kendi içindedir, belki sadece yağmuru benzetir göz yaşlarına. Bizler bilemeyiz kim içinde neler yaşar ama diyebilirim ki sonbahar her ne kadar hüzünlü de olsa sevilmeye değer. Size hüznü getiren insanları sevmeye devam ettiğiniz gibi.

Bugün için bu şarkıyı seçme sebebim arkadaşımın “bugünün şarkısı belli Bu Kaçıncı Sonbahar “ demesiydi. Gece birkaç kere dinledikten sonra böyle bir karar verdi. Kendisinden bu yazıyı onun yazmasını istedim ama kabul etmedi =( Yine de onun için bugünün şarkısı ‘ Bu Kaçıncı Sonbahar ’.

“Nereden bileceksin nasıl öldüğümü

Yapraklarımı nereye döktüğümü”

 

2017 yılında Tuna Kiremitçi’nin düetlerden oluşan “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümü ile hayatımıza giren bu şarkıda Tuna Kiremitçi’ye Gökçe Bahadır eşlik ediyor. Albümde yer alan diğer şarkılar gibi bu parça da kendisine çok kısa sürede büyük bir dinleyici kitlesi edindi. Bizim de yurt odamızda birçok kez dinlediğimiz şarkıyı bugün sizlerle de paylaşıyorum…

Hiç yaprak dökmediğiniz bir mevsim geçirmeniz dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir