Sony Xperia C4 Ekran Sorunu

Mrs. BytÉ > Genel > Diğer > Sony Xperia C4 Ekran Sorunu

Sony Xperia C4 Ekran Sorunu

Merhaba; bugün de sitenin genel yapısına pek uymayan bir konuda yazıyorum, gerçi yazıların genel olarak pek alakalı olduğu söylenemez ama olsun.

. Evet ben yaklaşık bir buçuk yıldır Sony Xperia C4 cep telefonunu kullanıyorum. Şimdiye kadar teknik ya da yazılımsal olarak hiç sorun yaşamadım. Genel olarak memnun olduğum bir telefon lakin en son gelen Android 6.0 güncellemesi ile bazı sorunlar yaşamaya başladım. Telefonu kullanırken bazı uygulamalarda ekran kapanıp geri açılıyordu sebebini anlayamamıştım. Sonrasında ise ekran tamamen kapandı ve açamadım. Bu telefonda kapatma tuşuna uzun basarak tamamen kapatma ya da bataryayı sökerek kapatma gibi bir seçeneğimiz olmadığından en son kendi haline bırakıp düzelmesini beklemekten başka bir seçeneğim olmadığını düşünüyordum ki telefonun sd kart ve sim kartı yuvasının bulunduğu kısımda ufacık bir “off” tuşu olduğunu gördüm ve tamamen tesadüf.

Bir tane toplu iğne yardımıyla tuşa bastım ve telefon kapandı, tekrar açtığımda ise ekranda bir sorun yoktu bunun teknik değil yazılımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum bu yüzden de Xperia Companion üzerinden yazılım onarma işlemi yaptım ve şuan telefonu kullanırken hiçbir sorun yaşamıyorum. Ben Sony Xperia C4 ekran sorunu mu  böyle çözdüm, umarım bu ufacık yazı size biraz faydalı olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir