Aknetrent Sivilce İlacı

Browse By

Aknetrent Sivilce İlacı A vitamini yoğunluklu, uzun süre kullanılan ve başka türlü hiçbir ilacın işe yaramadığı sivilce ve akne sorunlarında yazılan roaccutane türevi bir ilaçtır.   Ben de bu ilacı 7 ay kullandım ve bunu sizinle de paylaşmak istedim çünkü yan etkileri fazla olduğundan ve uzun süreli bir kullanım gerektirdiğinden doktor bunu yazayım dediğinde hepimiz biraz çekimser olabiliyoruz, ben de ilk başta internet üzerinden kullanıcı yorumlarını baya okumuştum ve yan etkileri beni korkutmuştu ama şimdi mutluyum =) konumuza dönersek ;

Aknetrent Sivilce İlacı prospektüsü Orhun Kitabeleri’ni aratmadığından genel olarak yaygın yan etkilerinden bahsedelim; geçici saç dökülmesi, burundaki kuruluk sebebiyle burun kanaması, dudaklarda aşırı kuruma, gözlerde kuruluk, karaciğeri çok fazla yorma ve ciltte aşırı hassaslık. Bunlar ilacın en yaygın etkileri bu yüzden ilaç kullanılırken kuruluğu en aza indirmek için bol bol su tüketilmeli ve A vitamini zehirlenmesi çok az bir ihtimal olsa da yemeklerde daha az A vitamini içeren yiyecekler tercih edilmeli. Unutmadan en önemlisi ise hamile bayanlar ya da 6 ay içerisinde çocuk düşünenler kesinlikle bu ilacı kullanmamalı. İlaç zaten bu durumun uyarısı doktor tarafından yapılarak yazılmakta ve ilacı doktor reçetesi olmadan ve 30 günlük kullanım dolmadan tekrar satın alamazsınız.

İlaca başlayan insanların belirli bir kısmı ilk 2 ay içerisinde kullanmayı bırakıyor çünkü ilaca başladığınızda önce vücuttaki bütün yağı dışarıya atıyor ve bu yüzden yüzde kızarıklıklar ve bir sivilce artışı deride kuruluk ve döküntü oluşabiliyor bu da insanlarda işe yaramadığı ya da daha kötüye götürdüğü düşüncesini doğuruyor. Bu sebeple çoğu ilk başta pes ederek ilacı bırakıyor. İlacı bırakmayıp devam ettiğinizde ise görünürde sadece dudaklarınızda bir kuruluk oluyor, bunun dışında güneşe karşı oldukça hassas bir cildiniz oluyor bu yüzden sürekli güneş kremi kullanmalısınız, özellikle beyaz tenli birisi iseniz. Aynı zamanda sivilcelerinizi patlatmanızda cildiniz hassas olduğu için tamamen sivilcelerden kurtulmanızı geciktirecektir. (doktordan azar işitmekle beraber bunu deneyimledim.) Sonraki 4. 5. Aylarda dudak kuruluğuna alışmış oluyorsunuz zaten ama saç dökülmesi biraz moral bozucu olabiliyor ama bu sizi çok fazla üzmesin çünkü ilacı bıraktığınızda saçlarınız eski haline geri dönüyor. Ayrıca bu zamanlarda burnunuzda ufak kanamalar olabilir bu sizi korkutmasın.  6. Ve 7. ayda ise benim ellerimde bulaşık deterjanına karşı (özellikle A101 de satılan çiçeğim marka olan) bir alerji ortaya çıktı, ellerimin üzerinde ufak ufak kızarıklıklar çıkıyordu ama doktorun yazdığı kremle geçti. 7. Ay bitene kadar ben bu ilaç sebebiyle çok fazla sorun yaşamadım bu söylediklerimin yanında cildimde kuruluk için bir krem kullandım ve göz damlası kullandım ama göz kuruluğu bilgisayar ile çok fazla zaman harcadığım için bende devamlı olan bir şey. Bu yan etkileri en aza indirmek için kullandığım ürünlerin ve ilaçların resmini ekliyorum buraya belki sizin için bir fikir olur.

Saç kuruluğu ve dökülmesini önlemek için – Gliss Deep Repair Sıvı Saç Kremi

Cilt kuruluğu için – Excipial Lipo

Göz kuruluğu için – Refresh Tears göz damlası

Dudak kuruluğu için – Hametan ve yanında farklı (avon marka denenebilir) dudak koruyucuları

Elimdeki alerji için – Momecon

Güneş koruyucu olarak – Arko Nem koruyucu yüz kremi

Aknetrent Sivilce İlacı kullandığınız süre boyunca yüzünüzü temizlemek için sabun ya da tonik etkisi olan hiçbir ürün kullanmamalısınız. Yüzünüz zaten kuru olduğu için bunlar zarar verecektir. Boş su ile yetinemem diyorsanız bebek şampuanları kullanabilirsiniz.

7 aylık süre sonunda benim o hiç yüzümden eksik olmayan daha önce bir sürü jel ve krem denesem de nafile olan ufak ufak pıtırcıklar ve sivilce lekeleri geçti. Evet biraz zorlandım ama şuan elde ettiğim sonuçtan memnunum yani 22 yaşına gelmiş birisi olarak daha fazla sivilceli bir yüzle gezmemek rahatlatıcı. Siz de yan etkilerinden çekinip ilacı bırakmayın bir şeylerden vaz geçmeden istediğimizi elde etmemiz ne zaman mümkün oldu ki.

Bunlardan başka merak ettikleriniz için yorum atabilirsiniz.

 

 

 

 

4 thoughts on “Aknetrent Sivilce İlacı”

 1. Zeynep says:

  Benim gözümde çok kötü kızarıklık ve kuruluk var acaba bu geçicimi yoksa ilaç bitikten sonra bile devam mı edecek

  1. Mrs.BytE says:

   İlacın yan etkileri ilacı bıraktığınızda geçiyor ama bırakmanız durumunda hala devam eder ise göz doktoruna gitmeniz iyi olur çünkü bende devamlı göz kuruluğu var 7 yıldır ve düzenli olarak suni gözyaşı damlası kullanıyorum.

 2. Damla says:

  Bu yorumu okuyan herkese merhabalar;
  İlk önce şöyle başlayacak olursam, yüzümde fazla sivilce yoktu ama izleri vardı ben de bir arkadaş tavsiyesi ile doktora gittim yüzüme baktı akneTrent yazdı kullanmaya başladım 6 ay süre verdi 5 aydayım güzel geçti neredeyse tüm izler yok oldu biraz dudak çatlaması göz kizarmasi oldu ama sorun yaşamadım Son 1 ay kaldı sonra temiz bir cilde sahip olacağımı umuyorum Size de tavsiyem kesinlikle kullanın ve rahatsız olup bırakmayın biraz azimle güzel sonuçlar elde edeceksiniz iyi günler dilerim…

  1. Mrs.BytE says:

   Yorumunuz için teşekkür ederiz =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: